Futboll

Apeli e lë në burg, radhë të dënuarish për një foto me Ronaldinhon

Gjykata e Apelit, në kryeqytetin e Paraguait, Asuncion, hodhi poshtë kërkesën e avokatit për lirimin e Ronaldinhos dhe vëllait të tij Assis, të arrestuar për falsifimin e pasaportave, me të cilat hynë në Paraguai. Kjo ishte kërkesa e tretë (e hedhur poshtë) e bërë nga avokatët e ish-kampionit të Barcelonës dhe Milanit, që, gjithsesi, do të mbetet në burg.

Sipas prokurorit, Marcelo Pecci, ekzistonte rreziku i arratisjes se Dinhos, nëse do të ishte liruar, arsyetim që u pranua nga gjykatësit e apelit.

14 persona janë ndaluar për këtë çështje, përfshirë oficerë të aviacionit civil, policë të zakonshëm dhe policë kufitarë. Ronaldinho ndodhet në një burg ku vuajnë dënimin për krime të ndryshme edhe 25 oficerë policie dhe disa politikanë (për korrupsion).

Topi i Artë i vitit 2005 është ankuar për kushtet e vështira në ambientet ku mbahet i izoluar, vçanërisht për nxehtësinë, pasi temperatura në Asuncion këto ditë arrin 40 gradë. Roni është raportuar se luan futboll (kalçeto) në një fushë brenda burgut me të burgosurit e tjerë, të cilët qëndrojnë në radhë për të bërë foto me të.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency