Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Apeli i rikthen buzëqeshjen, Mourinho në stol përballë Juventusit

Roma dështoi përballë Cremoneses, humbi 2-1 dhe la pikë të rëndësishme për objektivin Champions League. Jose Mourinhon e tradhtuan nervat sapo filloi pjesë e dytë.

“Special One” u ndëshkua me karton të kuq për shkak të përplasjeve me arbitrin e katërt. Portugezi u pezullua me dy ndeshje, ndërkohë që Roma apeloi vendimin.

LEXO EDHE:

  1. Të shtëna dhe mesazh kërcënues për Messin më Argjentinë
  2. Edi Reja rikthehet në pankinë, firmos me klubin e njohur slloven
  3. Commisso tallet me Juven: Tani kemi dy sulmues dhe 70 milionë euro më shumë
  4. Interi përgatit revolucionin, vetëm 7 lojtarë të sigurt për sezonin e ri

Roma pret Juventusin në “Olimpico” të dielën, sfidë ku Jose Mourinho do të jetë në stol! Apeli vendosi të anulojë përkohësisht pezullimin për shkak të kohës së pakët në dispozicion.

Ndër skenarët e mundshëm është ai i uljes së pezullimit prej dy javësh në një, për t’u kryer në Roma-Sassuolo, e vlefshme për javën e 26-të.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...