Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Arabët duan edhe goleadorin nga Tetova, SuperSport zbulon prapaskenat

Sezoni i fundit ishte fantastik për Valon Ethemin. Sulmuesi anësor ndihmoi Istanbulsporin të qëndronte në Superligën e Turqisë me 12 golat e tij.

25-vjeçari nga Tetova, i cili ka luajtur në Shqipëri me skuadra si Kukësi dhe Mamurrasi, ka përfunduar në “radarin” e arabëve.

SuperSport mëson se Al Riyadh, që është pjesë e elitës së futbollit të Arabisë Saudite, ka bërë një ofertë zyrtare për Ethemin.

Lexo edhe: 

Drejtuesit e klubit saudit kanë ofruar 2.7 mln euro për kartonin e futbollit shqiptar. Dhe një rrogë të majme për të.

Por, transferimi i Ethemit në Arabi është bllokuar nga presidenti i Istanbulsporit. I cili ka refuzuar propozimin e Al Riyadh.

Pasi kërkon shumë me tepër për shërbimet e “yllit” të skuadrës së tij. Të cilin nuk ka ndërmend ta shesë për këtë shumë.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Në konferencën e zakonshme për shtypin, Sylvinho, trajneri i kombëtares shqiptare, analizoi rrugëtimin e kuqezinjve në grupin B të Euro 2024. “Po, jam krenar...

Kombëtare

Shkurtimisht foli Sylvinho pas eliminimit të Shqipërisë nga Euro 2024. Trajneri brazilian i Kombëtares vlerësoi paraqitjet e skuadrës kuqezi në duelet ndaj Italisë, Kroacisë...