Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Arabia Saudite i prish planet, Giuntoli ka dy objektiva për mesfushën

Arabia Saudite i prish planet Giuntolit
Arabia Saudite i prish planet Giuntolit

Juventus është në kërkim të një mesfushori, megjithatë objektivat e bardhezinjve vijojnë të sfumohen, me Arabinë Saudite që prish rregullisht planet e Giuntolit.

Emri kryesor në listën e drejtorit sportiv të bardhezinjve ishte serbi Sergei Milinkovic-Savic, por ky i fundit zgjodhi transferimin në Arabinë Saudite, me Al Hilal që ofroi më shumë si për Lazion, ashtu edhe për mesfushorin serb.

Kështu bardhezinjët kthyen sytë nga një ish-futbollist i Serisë A si Franck Kessie, që nuk u përshtat dot te Barcelona. Por edhe në këtë rast Kessie duket se është joshur nga milionat arabe dhe i ka hapur udhë një transferimi atje.

Në këto kushte Juventusi po studion alternativa të tjera, teksa kryesorja është ajo e ganezit Thomas Partey, i cili luan te Arsenal.

Lexo edhe:

Për momentin Giuntoli ka kërkuar vetëm një informacion paraprak mbi mundësitë dhe kostot e kryerjes së transferimit, megjithatë shumë shpejt drejtori sportiv i bardhezinjve mund të përfundojë në Londër për të negociuar me Arsenalin.

Krahas Partey, ndiqet me interes edhe mesfushori 19-vjeçar i Strasburgut, Habib Diarra, i cili bëri një sezon në kufijtë e perfektes dhe ka përfunduar në radarët e shumë klubeve europiane.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...