Connect with us

Hi, what are you looking for?

Arabi Saudite

Arabia Saudite “josh” Sergio Ramosin, gati të bashkohet me Benzemanë

Ish-kapitenit të Spanjës, Sergio Ramos, i është ofruar një marrëveshje me Al Ittihad, ku do të ribashkohej me ish-shokun e skuadrës te Reali i Madridit, Karim Benzema.

Spanjolli ka qenë mbetur pa skuadër që kur kontrata e tij me Paris Saint Germain u ndërpre këtë qershor. Ai është një nga tre lojtarët e mëdhenj, së bashku me Lionel Messin dhe Neymarin, që u larguan nga kampionët e Ligue 1 këtë verë.

Sipas gazetarit italian Fabrizio Romano, Al Ittihad i ka dërguar Ramos një kontratë dyvjeçare. Ata kanë përfshirë një klauzole për prishjen e njëanshme të marrëveshjes.

Lexoni edhe:

Gjigantët e Pro Ligës Saudite presin vendimin e Ramosit pasi pas tij janë vënë shumë klube turke.

Një lëvizje tek Al Ittihad do ta ribashkonte Ramosin me Benzemanë. Dy legjendat e Realit të Madridit kanë kaluar 12 vite së bashku në kryeqytetin spanjoll përpara se Ramos të largohej nga klubi në vitin 2021.

Edhe pse spanjolli shtoi dy tituj të Ligue 1 në palmaresin e tij të trofeve, nuk mund të shfaqej në versionin e tij më të mirë.

Saudi Pro League ka tërhequr shumë emra të mëdhenj futbolli në tre muajt e fundit. Që nga nënshkrimi i Cristiano Ronaldos me Al Nassr, liga e Lindjes së Mesme ka afruar emra të mëdhenj të futbollit si: Benzema, Neymar, N’Golo Kante, Riyad Mahrez dhe Fabinho.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...