Kategoria Superiore

Arapi në Zona Gol: 2 ndeshjet e radhës deçizive në garën për titull, Rustem Hoxha duhet të kapë kombëtaren!

Fitorja e tretë radhazi në kampionat, ajo ndaj Tiranës e afroi akoma më shumë me kreun e renditjes Teutën e Edi Martinit që tashmë po kalon një moment të shkëlqyer forme dhe është vetëm 5 pikë larg vendit të parë. Në një intervistë për emisionin Zona Gol, qëndërmbrojtësi durrsakëve Renato Arapi foli për ecurinë e Teutës në këtë kampionat, për sfidën ndaj Tiranës ndërsa komentoi edhe golin e Valentino Muratajt ndaj Kukësit.

“Mendoj se lojtari i Partizanit nuk duhet të kishte shënuar gol, por pastaj bënë gjënë e duhur duke lënë golin. Më e bukura do të ishte nëse Partizani do ta kishte shënuar vet golin. Kthesa jonë edhe sezonin e kaluar erdhi ndaj Tiranës. Kur fiton ndaj një skuadre 3-4 edhe besimin rritet akoma më shumë”.

“Këto 3 fitore na kanë sjell besimin pasi tregon vazhdimsinë. Kjo fazë e 3 na ka kapur në moment të mirë dhe kam besim se do të vazhdojmë kështu. Dy ndeshjet e ardhshme do të jenë të rëndësishme për ne pasi nëse fitojmë do të jemi deri në fund në garë për titull”.

“Problemi i golit është i mbartur, edhe pse sulmuesit nuk kanë shënuar, por na kanë ndihmuar shumë e në këto momente rëndësi kanë vetëm pikët. Shumica e kundërshtarëve që kanë ardhur në Durrës kanë tentuar të mbrohen, ndërsa kur luajmë në transfertë skuadrat janë të hapura e kemi më shumë hapësira”.

“Rasti i Grudës me portë bosh? “E kemi mbështetur Grudën dhe çdo lojtari tjetër. Të vetmen gjë i thash ishte në momentin e fundit që kishte mundësi t’ia pasonte Bregut. Për rastet e humbura nuk I thamë asgjë pasi rastet humben”.

“Rustem Hoxha? “Mendoj se e meriton një vend në Kombëtare pasi është sezoni i dytë që po tregon stabilitet”.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency