Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Araujo: Kam kontratë me Barcelonën deri në 2026-ën, jam i lumtur këtu

Ronald Araujo i shpreh dashurinë Barcelonës.

I intervistuar nga mediet spanjolle, mbrojtësi i katalanasve foli për kontratën e tij me klubin “blaugrana”.

Lexo edhe: 

Araujo theksoi se ka kontratë deri në 2026-ën, por shtoi se nëse do i jepej mundësi për rinovim do e bënte pa u menduar shumë.

“Kam kontratë deri në vitin 2026, por ka mundësi rinovimi. Jam shumë i lumtur këtu”-u shpreh uruguajani.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...