Katar 2022

Araujo “mollë sherri” mes Barçës dhe Uruguait, katalanasit do ankohen te FIFA

Barcelona vazhdon të monitorojë situatën e Ronald Araujo. Mbrojtësi i katalanasve, i thirrur nga Diego Alonso për Kupën e Botës në Katar, nuk është 100% në formë dhe vetë trajneri pranoi se ai ka punuar i veçuar përpara debutimit të Uruguait kundër Koresë së Jugut.

Sipas raportimeve nga Spanja marrëdhëniet mes klubit spanjoll dhe kombëtares së Uurguait janë të tensionuara.

Drejtuesit e kësaj përfaqësuese dyshohet se kanë refuzuar të nënshkruajnë dokumentin e dërguar nga Barcelona, që kërkonte që Araujo të mos merrte pjesë në ndeshjet e para të Kupës së Botës.

Prandaj, institucioni katalanas po merr në konsideratë mundësinë e paraqitjes së një ankese zyrtare te FIFA, nëse ai do të dalë në fushë më herët se sa ishte rënë dakord.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency