Kosova

Arbëria i merr pikë Dritës në Gjilan, barazim edhe mes Trepçës ’89 dhe Drenicës

Drita e Gjilanit nuk mori më shumë se një pikë (1-1) në takimin e javës së 18-të të Superligës së Kosovës përballë Arbërisë. “Intelektualët” nuk e shfrytëzuan maksimalisht humbjen e Ballkanit përballë Prishtinës, për ta thelluar hendekun me ndjekësin më të afërt.

Kastriot Rexha shënoi për Dritën në minutën e 35-të nga pika e bardhë e penalltisë, duke dhënë përshtypjes se do të ishte një ndeshje e lehtë për ekipin e drejtua rnga Ardian Nuhiu, por në pjesën e dytë Hamdi Namani realizoi në portën e skuadrës së tij në minutën e 75-të. Edhe pse kishte më shumë se çerek ore lojë në dispozicion për të realizuar golin e dytë, Drita nuk ia doli ta tundtte sërish rrjetën e Arbërisë, duke regjistruar barazimin e katër në 17 ndeshje.

Arbëria më pikën e marrë në Gjilan ngjitet në vendin e gjashtë, por vetëm dy pikë larg zonës së rënies.

Në ndeshjet tjetër të javës së 18-të, Drenica dhe Trepça ’89 i ndanë pikët në “Riza Lushta” në Mitrovicë, në një duel të drejtpërdrejt të skuadrave që e kërkojnë mbijetesën në elitë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency