Futboll

Arbëria surprizon Trepçën ’89 në start, Dritës i shtyhen dy ndeshje

Nis me rezultatit surprizë sezoni i ri i Superligës së Kosovës. Në ndeshjen hapëse të edicionit 2020-2021, skuadra e sapongjitur në elitë, Arbëria, befasoi Trepçën ’89 në “Riza Lushta” me rezultatin 0-2.

Ekipi nga Dobraja e Madhe, i drejtuar nga Arbnor Morina, shënoi nga një gol në çdo pjesë, duke e nisur në mënyrë fantastike kampionatin. Autorë të golave ishin Kreshnik Bahtiri dhe Agron Llugiqi.

Nuk e kishte menduar këtë start Trepça ’89, e drejtuar nga Shpëtim Idrizi, që ndoshta edhe në këtë sezon të ri duhet të mendojë më shumë për qëndrimin në elitë sesa për pjesën e sipërme të tabelës.

Ndërkohë, Komisioni i Garave në Federatën e futbollit të Kosovës ka pranuar kërkesën e Dritës së Gjilanit për t’ia shtyrë dy ndeshjet e para të kampionatit, pasi kampionia në fuqi kërkon të jetë e fokusuar te ndeshje e raundit të tretë kualifikues të Europa League-s përballë Legias së Varshavës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency