Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

“Arbitrave ua dimë shtëpitë”, Armata e Veriut: Kujdes, nuk ndalemi me kaq!

Kukësi humbi 1-2 me përmbysje përballë Erzenit, rezultat që vështirëson qëndrimin e skuadrës verilindore në Superiore.

Disa tifozë u futën në fushë pas golit të dytë të Erzenit. Të dyja skuadrat u futën menjëherë në dhomat e zhveshjes.

 

Delegati dha urdhër që të boshatisej stadiumi ndeshje rinisi pas 25 minutave.

“Armata e Veriut”, tifogrupi ultras që mbështet Kukësin, ka reaguar me anë të një deklaratë zyrtare.

Lexo edhe:

“Ju kishim paralajmëruar!

Çdo herë që kanë ndodhur padrejtësi ndaj ekipit të Kukësit kemi ngritur zërin dhe kemi qenë gjithmonë kundër instancës më të lartë të futbollit në Shqipëri, e ashtuquajtur F$HF.

Ju mund të na dënoni fushën, mund të na largoni nga stadium, por kurrë nga ekipi i zemrës. Ne do të jemi aty, në fitore, në humbje, kampion ose dhe në një kategori më poshtë.

E sotmja ishte një paralajmërim! Vendosni drejtësi ose do të përballeni me ne në stadium, në rrugë apo kudo.

Dhe për arbitrat, ua dimë shtëpitë dhe ju njohim shumë mirë kush jeni. Kujdes!

Forca Kukësi, me ty gjithmonë!”

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...