Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Arbitri i vitit 2022, nderohet 32-vjeçari nga kryeqyteti

Arbitri i Vitit - Juxhin Xhaja
Arbitri i Vitit - Juxhin Xhaja

Arbitri i vitit 2022 është shpallur Juxhin Xhaja. 32-vjeçari është një nga arbitrat më të spikatur për shkak se është angazhuar në një numër të konsiderueshëm në elitën e futbollit shqiptar.

Arbitri i Vitit - Juxhin Xhaja

Arbitri i Vitit – Juxhin Xhaja

Xhaja është angazhim të vazhdueshëm në kompeticionet e UEFA-s si gjyqtari i parë dhe i katërt. Xhaja prej disa vitesh mban stemën e FIFA-s, ndërkohë së fundmi ai është certifikuar dhe si gjyqtar i sistemit VAR.

Ndihem shumë i vlerësuar, është një motiv për të arritur më shumë në Shqipëri dhe arenën ndërkombëtare. Dua të falënderoj Komitetin e Arbitrave, të gjithë kolegët e mi dhe familjen që më ka mbështetur gjithmonë”, deklaroi fituesi.

Lexo edhe

Simon Simoni “Talenti i Vitit”: Në Shqipëri ka mjaftueshëm talente

“Na ka munguar SuperSporti”, Halili: 2-3 futbollistë nuk dhanë maksimumin në Europë!

Topi i Artë, Mazrekaj: Nder i madh! Rikthimi? Kisha mllef, nuk besonin tek unë

Talentja e vitit 2022, një 16-vjeçare merr çmimin e parë të mbrëmjes

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...