Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Arbitri i vitit 2022, nderohet 32-vjeçari nga kryeqyteti

Arbitri i Vitit - Juxhin Xhaja
Arbitri i Vitit - Juxhin Xhaja

Arbitri i vitit 2022 është shpallur Juxhin Xhaja. 32-vjeçari është një nga arbitrat më të spikatur për shkak se është angazhuar në një numër të konsiderueshëm në elitën e futbollit shqiptar.

Arbitri i Vitit - Juxhin Xhaja

Arbitri i Vitit – Juxhin Xhaja

Xhaja është angazhim të vazhdueshëm në kompeticionet e UEFA-s si gjyqtari i parë dhe i katërt. Xhaja prej disa vitesh mban stemën e FIFA-s, ndërkohë së fundmi ai është certifikuar dhe si gjyqtar i sistemit VAR.

Ndihem shumë i vlerësuar, është një motiv për të arritur më shumë në Shqipëri dhe arenën ndërkombëtare. Dua të falënderoj Komitetin e Arbitrave, të gjithë kolegët e mi dhe familjen që më ka mbështetur gjithmonë”, deklaroi fituesi.

Lexo edhe

Simon Simoni “Talenti i Vitit”: Në Shqipëri ka mjaftueshëm talente

“Na ka munguar SuperSporti”, Halili: 2-3 futbollistë nuk dhanë maksimumin në Europë!

Topi i Artë, Mazrekaj: Nder i madh! Rikthimi? Kisha mllef, nuk besonin tek unë

Talentja e vitit 2022, një 16-vjeçare merr çmimin e parë të mbrëmjes

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...