Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Arbitri më surprizoi”, Mount: Nuk ishte i kuq, më vjen keq për Tomorin

Milani humbi sërish përballë Chelsea (0-2), takim që ka prodhuar polemika të shumta për shkak të episodit të minutës së 18’ në kontaktin Mason Mount-Fikayo Tomori, që solli largimin me të kuq të mbrojtësit të kuqezinjve dhe penalltinë për ekipin londinez.

Vetë Mount, i cili nuk u rrëzua në tokë pas tërheqjes nga mbrojtësi anglez i Milanit, është treguar i sinqertë duke deklaruar se e befasoi vendimi i arbitrit gjerman Daniel Siebert për të ndëshkuar Tomorin me karton të kuq.

Fik është padyshim shoku im, e njoh prej një kohe të gjatë dhe më vjen keq për atë që i ndodhi. Nuk mendoj se duhej larguar me karton të kuq. Ndoshta ishte penallti, por jo karton i kuq. Unë jam lojtar i ndershëm.

 

Ai më tërhoqi pak, e ndjeva, por po tentoja të shënoja pasi kisha mundësi ta bëja. Kështu që nuk u rrëzova në tokë, vazhdova të insistoja për të shënuar, por nuk ia dola. Arbitri vërshëlleu dhe akordoi menjëherë penallti.

U surprizova pak nga vendimi i tij, pasi unë nuk isha rrëzuar dhe gjuajta drejt portës. Ishte e vështirë ta shihja Tomorin të largohej me karton të kuq. Ti dëshiron të luash 11 kundër 11 në një sfidë mes dy ekipeve të mira, kështu që ndoshta arbitri e prishi pak ndeshjen”, deklaroi 23-vjeçari anglez.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...