Basketboll

Argjentina “leksion” Francës dhe prek finalen, shkëlqen veterani Scola

Luis Scola, 39 vjeç, i vetmi i mbijetuar nga brezi i artë i përfaqësueses së Argjentinës, që fitoi medaljen e artë olimpike në “Athinë 2004” dhe atë të bronztë në “Pekin 2008”, ishte protagonist absolut në fitoren e skuadrës së tij ndaj Francës, në gjysmëfinale të Botërorit të basketbollit, që po zhvillohet në Kinë.

Argjentina dominoi kundër përfaqësueses që nxori jashtë favoritët e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke triumfuar në fund me rezultatin e thellë 80-66. Scola e mbylli takimin me plot 28 pikë të shënuara dhe 13 “rebound”.

Finalja e Botërorit të basketbollit do të jetë Argjentinë – Spanjë, pasi iberikët mposhtën pas dy kohëve shtesë Australinë me rezultatin 95 – 88,

Ditën e diel, finalja e madhe do të paraprihet nga takimi për medaljen e bronztë, Australi-Francë.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency