Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Argjentina, Messi: Jemi shumë afër nivelit të Barçës së Guardiolës

Argjentina vazhdon të fitojë dhe të mos pësojë gol. Kampionët e botës triumfuan 0-2 në Peru falë dygolëshit të Leo Messit, duke u afruar edhe më shumë me kualifikimin me Botërorin 2026. Turne që do të organizohet nga SHBA, Kanadaja dhe Meksika.

“Pleshti” foli pas suksesit në Lima, duke e krahasuar skuadrën aktuale të Argjentinës me Barcelonën e madhe të Guardiolës.

Kjo skuadër është mbresëlënëse, që vazhdon të rritet dhe që luan gjithnjë e më mirë. Të krahasohesh me Barcelonën e Guardiolës, e cila është skuadra më e fortë në histori, është ndoshta e tepërt.

Por mendoj se jemi shumë afër nivelit të asaj Barcelone falë asaj që kemi treguar, duke u bërë kampionë të Amerikës dhe të Botës.

Kemi futbollistë të mëdhenj, shpresojmë të vazhdojmë kështu. Pas fitores së Kupës së Amerikës u çliruam, ndërkohë që Botërori na ka bërë më shumë të ndërgjegjshëm”, theksoi Messi.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...