Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Argjentinasi ndan lajmin e madh, mund të kthehet në fushë

Kun Aguero ndau në kanalin e tij twitch SLAKUN10,  një audio nga kardiologu i tij, i cili konfirmoi rikthimin e tij të mundshëm në fushë:

“Unë do të thosha se duhet të përgatiteni, se ka pak shpresë që kjo të ndodhë. Po kaloni shumë, duhet të jeni në gjendje të mirë fizike për të qenë aty për disa minuta. Ju po bëni gjithçka dhe ne do t’ju kontrollojmë. Me pak fjalë… a është e mundur? Po, është e mundur”.

Një nga opsionet për argjentinasin është klubi Atlético Independiente, i cili drejtohet nga miku dhe ish-shoku i tij i skuadrës, Carlos Tévez, i cili konfirmoi të njëjtin interes:

Lexo edhe:

“Kush nuk dëshiron të ketë Kun Agueron, nëse mundemi, edhe nëse pëë vetëë dhjetë apo pesëmbëdhjetë minuta. Do të na duhet t’i kërkojmë Tolozës numrin 10 për t’ia dhënë.”

Më 30 tetor 2021 përfundoi karriera e një prej sulmuesve më të mirë të brezit të tij. Lojtari argjentinas, në atë kohë i Barcelonës, duhej të zëvendësohej në minutën e 41-të pasi ndjeu dhimbje të forta në gjoks dhe u dërgua në spital, me lajmin e keq që mbërriti menjëherë më pas.

 

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...