Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Argjentinasit të çmendur, 90 mijë fansa të mbledhur para një ekrani gjigant në Mar del Plata (video)

Një turmë e pabesueshme njerëzish, të mbledhur përballë detit, në qytetin Mar del Plata, u përlot për fitoren 2-1 të Argjentinës ndaj Australisë dhe kaloi në ekstazë pas kualifikimit në çerekfinale të Kupës së Botës “Katar 2022”.

Në vendin latino-amerikan, ku njerëzit janë “të sëmurë” pas futbollit dhe i falen “Zotit” të kësaj loje, Diego Armando Maradonës, ëndërrojnë të përsëritin suksesin e arritur në Botërorin e vitit 1978 dhe atë të vitit 1986.

Është mundësia e fundit që Lionel Messi, tashmë 35-vjeç, që ngrejë lart Kupën që do ta bënte ndoshta më të madhin e historisë.

 

 

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...