Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Armando Broja, në “skuadrën” që Chelsea duhet ta shesë në verë

Që kur Todd Boehly mori drejtimin si bashkëpronar i Chelsea-t, Blutë e Londrës kanë shpenzuar mbi një miliard euro në tregun e transferimeve. Megjithatë, rezultatet vazhdojnë të jenë tepër modeste.

Edhe këtë vit, skuadra londineze është larg Evropës, aktualisht në vendin e dymbëdhjetë në renditje, që do të thotë se londinezët nuk do të marrin pjesë në asnjë nga tri kompeticionet e UEFA-s sezonin e ardhshëm.

Pas një fushate të shfrenuar blerjesh nga ana e Chelsea-t, me një bilanc që është pak të thuash negativ, Premier League po heton për të kuptuar nëse janë respektuar të gjitha rregullat.

Lexo edhe:

Për të mos marrë sanksione, siç ndodhi me Evertonin dhe Nottingham Forestin, klubi londinez është gati të shesë një skuadër të plotë verën e ardhshme.

Sipas asaj që raporton “The Sun”, janë njëmbëdhjetë lojtarë që mund të largohen nga Blutë. Tabloidi britanik tregon edhe emrat: Conor Gallagher, Trevoh Chalobah, Ian Maatsen, Armando Broja, Lewis Hall, Marc Cucurella, Malang Sarr, Thiago Silva, Romelu Lukaku, Kepa Arrizabalaga dhe Hakim Ziyech.

 

.

Send feedback

Side panels

 

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....