Connect with us

Hi, what are you looking for?

Segunda Division

Armando Sadiku me trajner të ri, Las Palmas zgjedh “ish”-in e Barçës

Armando Sadiku u transferua te Las Palmas verën e kaluar. Sulmuesi shqiptar firmosi për një vit me klubin e Segunda Division. Dy gola ka realizuar deri tani në Kupën e Mbretit dhe asnjë në kampionat.

Las Palmas synon ngjitjen në elitën e futbollit spanjoll, teksa renditet në vend të shtatë me 35 pikë, duke qenë tre pikë larg zonës “play-off”. Drejtuesit e klubit iberik shkarkuan nga detyra trajnerin Pepe Mel ditën e djeshme.

Trajneri i ri është gjetur menjëherë, dhe ai është Francisco Javier Garcia Pimienta, i cili drejtoi ekipin e dytë të Barcelonës në vitet 2018-2021, ndërkohë që gjatë gjithë karrierës si trajner ka punuar me ekipet e moshave të Barcelonës.

[quiz-cat id=”297408″]

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...