Futboll

Armando Sadiku nuk ndalet, tjetër gol për Malagan

Armando Sadiku gjen sërish golin në radhët e Malagas në LaLiga2 në Spanjë. Sulmuesi i përfaqësueses së Shqipërisë realizoi golin e dytë dhe atë të rezultatit përfundimtar 2-0 ndaj Gironas për javën e 36-të të kampionatit.

29-vjeçari devijoi me kokë për në rrjetë në minutën e 50-të topin e krosuar nga Tete, ndërsa më herët, në pjesën e parë, e kishte zhbllokuar rezultatin Cifu.

Malaga, me këtë sukses i largohet disi zonës së rënies, por rreziku është ende aty.

Për Sadikun ky ishte goli i 13-të sezonal në LaLiga2, teksa vetëm katër sulmues të tjerë kanë shënuar më shumë se ai.

Titullar në këtë ndeshje luajti edhe Keidi Bare, i cili u zëvendësua në minutën e 90-të (ishte ndëshkuar me karton të verdhë).

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency