Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Armë, panik dhe 300 mijë £ dëme! Zbulohet shkaku pse Sterling u rikthye në Angli

Raheem Sterling mungoi në takimin Angli-Senegal. Sulmuesi i Chelsea braktisi Katarin për t’u rikthyer në Londër për shkak të problemeve familjare sipas raportimit të Federatës Angleze të Futbollit, ndërkohë që është mësuar shkaku i veprimit të tij.

Shtypi britanik zbulon se të shtunën në mbrëmje familjarët e 27-vjeçarit janë përballur me momente frike dhe tmerri! Disa hajdutë të armatosur janë futur për të vjedhur në shtëpinë e tij, duke kërcënuar me armë gruan dhe tre fëmijët, ndërkohë që kanë marrë disa ora me vlerë 300 mijë £ në total.

Me të marrë vesh lajmin, sulmuesi nuk është menduar dy herë dhe ka vendosur të fluturojë drejt Anglisë për t’i qëndruar afër të dashurve të tij. Rreth kësaj ngjarje ka folur edhe Gareth Southgate, i cili u shpreh:

Nuk e di nëse do të rikthehet këtu, është familja në mes dhe unë nuk dua t’i ushtroj presion. Ndonjëherë futbolli nuk është gjëja më e rëndësishme, familja vjen e para”, u shpreh trajneri i “Tre Luanëve” pas triumfit 3-0 ndaj Senegalit.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...