Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

“Aromë tradhtie” në Londër, një argjentinas kandidat për Chelsea

Chelsea po kalon një nga momentet më të vështira. Dëmtime, mungesë loje dhe rezultatesh, ndërkohë që Graham Potter rrezikon shkarkimin. Pavarësisht se anglezi e nisi mirë aventurën e tij te “Blutë e Londrës”, në nëntë sfidat e fundit skuadra ka pësuar gjashtë humbje, ecuri që ka mërzitur drejtuesit dhe tifozët.

Sfida e fundit në FA Cup u humb 4-0 ndaj Manchester City. I pari që i doli në krah teknikut Potter ishte kolegu i tij Pep Guardiola, i cili i dërgoi një mesazh presidentit të klubit Todd Boehly, duke deklaruar se Potter ka nevojë për kohë dhe se është i duhuri për të drejtuar një klub të madh si Chelsea.

Megjithatë në mediat britanike e ardhmja e 47-vjeçarit nga Solihull po vihet në diskutim dhe në rast shkarkimi, alternativa më e mundshme për ta zëvendësuar është një argjentinas. Ish-trajneri i Tottenham, Mauricio Pochettino është një nga të preferuarit e drejtuesve të Chelsea.

50 vjeçari është i papunë prej 5 korrikut të vitit 2022 kur ndërpreu bashkëpunimin me PSG. Pochettino ka drejtuar më parë në Premier League skuadrat e Southamptonit dhe Tottenhamit.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...