IPKO Superliga

Arrabal largohet nga Shqipëria, nënshkruan me klubin kosovar

Ish mbrojtësi brazilian i Kamzës, Bruno Arrabal ka zgjedhur Superligën e Kosovës, për të vijuar karrierën e tij sportive.

27-vjeçari është prezantuar sot te skuadra e Llapit të Podujevës, ekip me të cilin ka nënshkruar në kontratë bashkëpunimi të vlefshme deri në verën e vitit të ardhshëm.

Arrabal ka qenë për dy sezone pjesë e Kamzës, me të cilën ka qenë titullar i padiskutueshëm, duke numëruar plot 50 ndeshje në formacion, deri sa ekipi nga periferia e kryeqytetit u pezullua dhe u dërgua në Kategorinë e Tretë.

Njoftimi i klubit të Llapit:

ZYRTARE: Bruno Arrabal prezantohet tek Llapi

Podujevë, 26 qershor 2019 – Pas marrëveshjes së arritur mes KF Llapit dhe futbollistit brazilian, Bruno Arrabal, meqë rast gjatë ditës së sotme është nënshkruar kontrata 1 vjeçare dhe në edicionin e ri Arrabal do veshë fanellën bardhekaltër të Llapit.

Bruno Arrabal, 27 vjeç, i lindur më 22.02.1992, është mesfushor defanziv i cili vjen nga Kategoria Superiore, në sezonin e fundit u paraqit në 21 ndeshje për Kamzën.

Mirësevjen BRUNO ARRABAL! Vazhdojmë…

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency