Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

Arrestimi i të atit dhe gjobë e majme për liqenin artificial, Neymar hidhet në kundërsulm ndaj bashkisë

Vila luksoze e Neymar e vendosur në Mangaratiba (Brazil) ka qenë në qendër të vëmendjes muajt e fundit.

Autoritetet e kishin akuzuar lojtarin e Al-Hilal se kishte kryer krime të shumta për ndërtimin e një liqeni artificial dhe gjithashtu i kishin vendosur një gjobë shumë të majme, mbi 3 milionë euro. Kjo aferë ka shkaktuar edhe arrestimin e babait të futbollistit.

Lexoni edhe:

Siç raportohet nga mediet braziliane, Neymar tani ka vendosur të hidhet në kundërsulm dhe i ka kërkuar bashkisë së Mangaratiba të tërheqë akuzat.

“Kërkojmë që përfaqësuesit e bashkisë të paraqiten publikisht, duke sqaruar realitetin e fakteve, në të njëjtën mënyrë që e bënë publik operacionin në profilet e tyre në rrjetet sociale”,-deklaroi avokati i ish-lojtarit të Barcelonës dhe PSG-së.

Neymar u befasua nga gjerësia e mbulimit mediatik të kësaj çështjeje dhe nga madhësia e gjobës, e cila arriti pothuajse në kohë reale.

Padia, sipas avokatit të tij, do të ishte ngritur me “lehtësi dhe pa prova”, vetëm për të shfrytëzuar faktin që është personazh publik dhe që ka shumë vëmendje mediatike.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...