Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kosovë

Arrestohet Agim Ademi, kreu i Federatës së Futbllit në Kosovë

Arrestohet Agim Ademi
Arrestohet Agim Ademi

Arrestohet Agim Ademi. Kreu i Federatës së Futbollit në Kosovë është arrestuar nga Policia e Prishtinës, teksa pas marrjes në pyetje, numrit 1 të FFK-së i është komunikuar vendimi për t’u ndaluar për 48 orë.

Ndaj tij rëndojnë akuzat e “abuzimit me detyrën” dhe “shmangies nga taksat”, në institucionin që ai drejton, Federatën e Futbollit në Kosovë.

Lexo edhe:

  1. Mehmeti fjalëpak: Kombëtarja një ëndërr, gati të luaj titullar
  2. Uzuni: Më Sylvinho-n do bëjmë lojë ofensive, kam oferta nga disa kampionate
  3. Gabimi në finalen e Botërorit, Kolo Muani: E urrej atë çast, por duhet të shoh përpara!
  4. Buffon: Ju tregoj gabimin më të madh në jetës dhe kur tërhiqem

Ademi u paraqit në prokurori për të dhënë dëshminë e tij gjatë ditës së martë dhe u la i lirë, me urdhrin për t’u paraqitur sërish këtë të mërkurë për një tjetër dëshmi.

Megjithatë këtë herë iu komunikua edhe vendimi për të qëndruar në ambientet e policisë në 48 orët e ardhshme.

Video e shoqërimit të Ademit:

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...