Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Arrestohet presidenti i Federatës, akuzohej më herët për korrupsion e pastrim parash

Ministria e Rinisë dhe Sporteve Tuniziane njoftoi arrestimin e presidentit të federatës së futbollit të vendit, Wadie Jary. Bëhet fjalë për një ankesë gjyqësore të paraqitur nga vetë ministria, në lidhje me pretendimin për paligjshmërinë e një kontrate të nënshkruar mes federatës dhe një drejtuesi teknik.

Lexo edhe:

Presidenti i zgjedhur në vitin 2012 ka qenë tashmë objektiv i hetimeve në të kaluarën, në procese që kanë të bëjnë me rezultate të mundshme të manipuluara, pastrim parash dhe korrupsion.

Shtypi vendas gjithashtu i bën jehonë mosmarrëveshjeve të thella me ministrin e Rinisë dhe Sporteve, Kamel Deguiche.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...