Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Arrihet akordi Arsenal-Ajax, Timber pranë kalimit të ekipi i Mikel Artetës

AMSTERDAM, NETHERLANDS - APRIL 9: Jurrien Timber of Ajax during the Dutch Eredivisie match between Ajax v Fortuna Sittard at the Johan Cruijff Arena on April 9, 2023 in Amsterdam Netherlands (Photo by Rico Brouwer/Soccrates/Getty Images)

Arsenal dhe Ajax kanë gjetur akordin për transferimin e mbrojtësit Jurrien Timber.

Sipas raportimeve të medieve britanike, “The Gunners” do të paguajnë 42 milionë euro plus 5 milionë bonuse për këtë afrim.

Lexo edhe:

Pas përfundimit në vend të dytë sezonin e shkuar, trajneri Mikel Arteta është duke punuar për forcimin sa më shumë të skuadrës, dhe tashmë transferimi i Timber mbetet vetëm një formalitet.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...