Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Arrihet akordi, kampionët e Turqisë rinovojnë me sulmuesin

Galatasaray fitoi titullin kampion në Turqi një javë përpara fundit të kampionatit. Skuadra historike siguroi trofeun e madh për herë të 23-të, si asnjë tjetër në futbollin turk.

Gjatë ditës së sotme, drejtuesit e klubit kryeqytetas kanë arritur akordin e rinovimit me një nga lojtarë më të rëndësishëm: Dries Mertens.

Lexo edhe:

Sulmuesi belg, autor i 7 golave dhe 4 asisteve gjatë këtij sezoni, ka zgjatur bashkëpunimin me një tjetër vit. Deri në verën e vitit 2024.

36-vjeçari u bë pjesë e Galatasaray gjatë verës së vitit të kaluar, pasi i dha fund aventurës 9-vjeçare me Napolin.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...