Ligue 1

Arrihet akordi, Pochettino trajneri i ri i PSG, bashkë me të në Paris edhe…

Paris Saint Germain e ka zgjedhur tashmë pasuesin e Thomas Tuchel dhe ai do të jetë argjentinasi Maurizio Pochettino i cili është i papunë që nga nëntori i vitit të kaluar kur u shkarkua nga stoli i Tottenham. Lajmi për arritjen e një marrëveshjeje mes Leonardos dhe Pochettinos është bërë publik nga mediat italiane.

Gazetari Fabrizio Romano shkruan: “Mauricio Pochettino ka arritur një marrëveshje me Paris Saint-Germain, e konfirmuar. Tani është koha për të përgatitur kontratën, për të fiksuar detajet e fundit përsa i përket stafit teknik dhe për të hedhur firmën”.

Pochettino është nën kontratë me Tottenham dhe sigurisht londinezët nuk do të bëhen pengesë, pasi është në favorin e tyre që nuk do ta paguajnë më ish-trajnerin e tyre. Me zyrtarizimin e Pochettino pritet që PSG të bëjë edhe lëvizjet e para në merkato. Christian Eriksen dhe Dele Alli, dy lojtarë që argjentinasi i njeh mirë, pritet që t’i bashkohen kampionëve të Francës. I pari është jashtë planeve të Interit, kurse i dyti nuk po gjen hapësira te Tottenham. Mbetet për t’u parë mënyra e transferimit të këtyre dy futbollistëve që mund të jetë në huazim ose shkëmbim me ndonjë futbollist tjetër.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency