Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Arrihet marrëveshja, Chelsea siguron Aubameyang për 10 milionë paund plus Marcos Alonson

Merkato është në orët e fundit të saj dhe Chelsea u sigurua të bënte një tjetër lëvizje “bingo”. “Blutë” e Londrës kanë arritur marrëveshjen për transferimin e Pierre-Emerick Aubameyang nga Barcelona.

Mediet angleze raportojnë se Chelsea do të paguajë 10 milionë paund plus Marcos Alonso për të marrë sulmuesin 33-vjeçar.

Gabonezi pritet të firmosë një kontratë 2-vjeçare plus mundësinë e një viti shtesë me klubin e “bluve” të Londrës.

Aubameyang kaloi në janar te Barcelona dhe i ndihmoi shumë katalanasit në një nga momentet më të vështira të historisë së tyre, por me afrimet e reja, ku kryeson ai i Robert Lewandowskit, 33-vjeçari nuk pa më hapësira të mjaftueshme te skuadra e Xavit, ndaj dhe pranoi rikthimin në Premier League.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...