Merkato

Arrihet marrëveshja, Kessie vetëm një hap larg Monacos

Milani dhe Monaco kanë gjetur gjuhën e përbashkët për transferimin në kampionatin francez të mesfushorit nga Bregu i Fildishtë, Franck Kessie, ndërsa tashmë pritet vetëm miratimi i këtij të fundit, që marrëveshja të konkretizohet me sukses.

Klubi i Principatës ofroi fillimisht 25 milionë euro, të cilat refuzuan nga kuqezinjtë, ndërsa më pas rriti ofertën në 30 milionë euro, plus 5 të tjera bonuse, shifra këto që bindën milanezët, por nuk dihet sa mund të joshet vetë mesfushori.

Nëse Kessie largohet atëherë Milani mund të bëjë një plusvalencë të rëndësishme prej rreth 15 milionë eurosh, ndërsa Giampaolo nuk do ta ketë problem të privohet nga një mesfushor me të cilin nuk ka punuar thuajse fare gjatë përgatitjeve verore.

Krahas Kessie, me valixhet gati për t’u larguar nga Milani janë edhe uruguaiani Diego Laxalt, kroati Strinic dhe portieri Pepe Reina, për të cilin ka shfaqur interes në orët e fundit Reali i Madridit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency