Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Arrihet marrëveshja me mbrojtësin gjerman, Interi kompleton prapavijën

Interi 'kyç' portën
Interi 'kyç' portën

Ditë mjaft të rëndësishme në merkato për Interin, që duket se po nxiton për të kompletuar organikën para 8 korrikut, kur pritet të nisin edhe përgatitjet për sezonin e ri futbollistik.

Kështu zikaltrit kanë arritur akordin me sulmuesin francez Marcus Thuram dhe mbrojtësin spanjoll Cesar Azpilicusta, të cilët pritet të prezantohen edhe zyrtarisht te Interi.

Ndërkohë, Marotta dhe Ausilio kanë “në xhep” edhe mbrojtësin gjerman Yann Bisseck, i cili është duke luajtur Europianin U21 me Gjermaninë. Zikaltrit kanë arritur akordin me Bisseck dhe do të paguajnë klauzolën prej 7 mln eurosh në arkat e Aaraut.

Me Bisseck e Azpilicuetën, por edhe De Vrij, Bastonin e Acerbin, prapavija zikaltër duket e kompletuar, ndërsa në mesfushë objektivi i madh është Davide Frattesi. Me mesfushorin është arritur marrëveshja dhe palët presin shitjen e Brozoviç për të kompletuar transferimin e Frattesit nën urdhrat e Inzaghit.

Sa i përket sulmit, të sigurt për sezonin e ri janë Lautaro e Thuram, teksa do të provohet edhe rikthimi i Lukakut, për të kompletuar repartin.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...