Merkato

Arrihet marrëveshja për shkëmbimin Cancelo-Danilo, ja shumë që përfiton Juvja

Juvetusi përshëndet Joao Cancelon dhe është gati të presë Danilo Luiz da Silvan, i njohur shkurt si Danilo. Thuasje gjithçka është mbyllur për shkëmbimin e futbollistëve e për çëshje orësh, ose maksimumi ditësh, pasi merkatoja në Angli mbyllet më 8 gusht, marrëveshja do të zyrtarizohet.

Nga ky shkëmbim, Juventusi do të përfitojë edhe 30 milionë euro, pasi portugezi ka një vlerë më të lartë se braziliani, ish-mbrojtës i Realit të Madridit.

Bisedimet vijonin prej kohës, por drejtuesi i Juventusit, Paratici, vetëm në ditët e fundit ka ulur disi pretendimet për shumën që Manchester City duhet të paguajë. Edhe Danilo tashmë e ka pranuar ofertën e Juventusit për një kontratë 5-vjeçare dhe me një pagë poshtë 5 milionë euro në sezon (këtë shifër përfiton te Citizens).

Vetëm pas një sezoni Cancelo largohet nga Juventusi, për të qenë nën urdhrat e Guardiolës. Ai mund të bënte shumë mirë në futbollin sulmues të Sarrit, por prevaluan arsyet ekonomike para atyre teknike. Sarri gjithsesi do të ketë në dispozicion një anësor me tipare sulmuese, por që do t’i duhet kohë të arrijë formën e duhur, pasi ka luajtur pak sezonin e kaluar.

 

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2021/2022

PWDLGFGADifPts
1Real Madrid
38
26
8
4
80
31
+49
86
2Barcelona
38
21
10
7
68
38
+30
73
3Atletico Madrid
38
21
8
9
65
43
+22
71
4Sevilla
38
18
16
4
53
30
+23
70
5Real Betis
38
19
8
11
62
40
+22
65
6Real Sociedad
38
17
11
10
40
37
+3
62
7Villarreal
38
16
11
11
63
37
+26
59
8Athletic Club
38
14
13
11
43
36
+7
55
9Valencia
38
11
15
12
48
53
-5
48
10Osasuna
38
12
11
15
37
51
-14
47
11Celta de Vigo
38
12
10
16
43
43
0
46
12Rayo Vallecano
38
11
9
18
39
50
-11
42
13Elche
38
11
9
18
40
52
-12
42
14Espanyol
38
10
12
16
40
53
-13
42
15Getafe
38
8
15
15
33
41
-8
39
16Mallorca
38
10
9
19
36
63
-27
39
17Cadiz
38
8
15
15
35
51
-16
39
18Granada
38
8
14
16
44
61
-17
38
19Levante
38
8
11
19
51
76
-25
35
20Deportivo Alavés
38
8
7
23
31
65
-34
31


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency