Merkato

Arrihet marrëveshja, Sarri pritet të firmosë për dy sezone me Romën

Pas vetëm një sezoni pushim, Maurizio Sarri pritet të rikthehet menjëherë të drejtojë në Serinë A, pasi ka arritur marrëveshjen me klubin e Romës dhe sipas mediave italiane, tashmë mungon vetëm firma, që pritet të vijë në fund të sezonit.

Gjatë fundjavës ka pasur një takim mes menaxherit të Sarrit, Fali Ramadani dhe drejtorit sportiv të Romës, Tiago Pinto, të cilët kanë rënë dakord për të nënshkruar për dy sezone, me një pagë prej pak më tepër se 4 milionë eurosh në sezon, plus bonuset.

Tashmë trajneri Sarri do të duhet të zgjidhë kontratën me Juventusin, para se të firmosë një të re me verdhekuqtë, megjithatë brenda muajit maj pritet të vijë edhe prezantimi zyrtar i tij në pankinën e Romës.

Presidenti i kryeqytetasve, Friedkin shqyrtoi disa alternativa për stolin, por në fund ngulmoi për Sarrin, një trajner i aftë të ndërtojë skuadra që luajnë futboll të shpejtë e të bukur, dhe për më tepër një njohës perfekt i Serisë A.

Ndërkohë trajneri aktual i verdhekuqve, Paulo Fonseca ka pranuar se këto janë javët e fundit në pankinën e Romës dhe sezoni i ardhshëm mund ta gjejë në kampionatin anglez, ku kërkohet nga disa skuadra të njohura.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency