Merkato

Arrihet marrëveshja, Yerry Mina dhe Andre Gomes tek Evertoni

Yerry Mina dhe André Gomes do të jenë futbollistë të Evertonit sezonin e ardhshëm. Të dy lojtarët po zhvillojnë testet mjekësore në një klinikë në Barcelonë, para se të zyrtarizohen nga klubi anglez. Mbrojtësi kolumbian do të shitet përfundimisht nga “blaugranat”, ndërsa transferimi i Andre Gomesit do të jenë në formë huazimi.

Në rastin e Yerry Minas, Barcelona priti deri në momentin e fundit një ofertë zyrtare nga Manchester United (shpresonte në blerjen e Paul Pogbasë), por ajo nuk erdhi kurrë, ndaj me këmbënguljen e trajner Marco Silva do t’i bashkohet skuadrës nga “Goodison Park”, duke hedhur poshtë ofertën e Lyonit në Francë.

Gjatë bisedimeve mes Barcelonës dhe Evertonit për Yerry Minan klubi anglez kërkoi që të huazonte edhe portugezin, që nuk arriti të bindte trajnerin Ernesto Valverde që të qëndronte në “Camp Nou”. Për mesfushorin pati interes konkret edhe nga west Hami, por ai vendosi të ndiqte Yerry Minan tek Evertoni.

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency