Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Arrin marrëveshjen me PSG-në, tani francezi duhet të bindë Bayernin

Pasi mbylli marrëveshjen për blerjen e uruguaianit Manuel Ugarte (ka marrëveshje në parim edhe me Mian Skriniar), blerja e radhës e PSG-së mund të jetë Lucas Hernández.

Sipas informacioneve të “L’Équipe”, skuadra pariziene, me Luis Campos në krye të operacioneve, kanë arritur një marrëveshje me francezin, kështu që tani duhet të negociojnë me Bayernin për të përmbyllur transferimin.

Pas Kupës së Botës në Katar, ku Lucas pësoi këputje të ligamentit në gju, ideja e francezit ishte rinovimi me Bayernin.

Me një kontratë në fuqi deri në vitin 2024, skuadra bavareze i ofroi atij një zgjatje pejesëvjeçare të kontratës, por vendimi u shty pas i hyri në lojë skuadre pariziene.

Lexo edhe:

Verën e kaluar, Luis Campos e provoi ta merrte Lucas Hernandezin, por përgjigja e Bayernit ishte e prerë: nuk ishte në shitje.

Tani, situata është shumë ndryshe, pasi kontrata e tij përfundon në vitin 2024 dhe klubi gjerman duhet t’i rinovojë kontratën ose ta shesë, për të mos e humbur me parametër zero.

Lajme të tjera

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Featured

Lionel Messi refuzon Barcelonën. Ylli argjentinas ka marrë vendimin final për të ardhemn e tij, teksa ka zgjedhur të transferohet në Shtetet e Bashkuara...