Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Arriti kulmin te Napoli, 35-vjeçari i jep fund karrierës me kombëtaren

Karrierës së sllovakut Marek Hamsik me përfaqësuesen e vendit të tij i vjen fundi. Ish-futbollisti i Napolit, aktualisht pjesë e Trabzonsporit në Turqi, ka luajtur ndeshjen e fundit me kombëtaren. Pak minuta para përfundimit të ndeshjes miqësore me Kilin, 35-vjeçari u zëvendësua dhe në këto momente shpërtheu në lot. Për disa minuta ai u duartrokit nga tifozët, që e përshëndetën me ovacione.

Marek Hamsik numëron në total 136 ndeshje me kombëtaren, si dhe ka shënuar 26 gola. Kulmin e karrierës e arriti në radhët e Napolit, ku luajti për 8 sezone (408 ndeshje në Serinë A, 100 gola).

 

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...