Premier League

Arsenal blindon mbrojtjen, firmos me anglezin Ben White

Arsenali vijon të jetë aktiv në merkato, teksa ka kompletuar transferimin në Londër të qendër-mbrojtësit 23-vjeçar Beniamin William White, për kartonin e të cilit pagoi plot 50 milionë paundë në arkat e klubit të Brightonit.

I njohur ndryshe si Ben White, qendër-mbrojtësi është rritur në akademinë e Brightonit dhe në sezonin 2019-2020 luajti në huazim te Leeds United, ku u rrit ndjeshëm nën urdhrat e Marselo Bielsës dhe ishte një ndër protagonistët e rikthimit të skuadrës në Premier League.

Shtatorin e kaluar White u rikthyer sërish te Brighton dhe rinovoi kontratën deri në verën e 2024-ës, ndërsa gjatë sezonit që sapo u mbyll luajti titullar në 36 ndeshje, duke u shpallur edhe futbollisti më i mirë i sezonit në skuadrën e drejtuar nga Graham Potter.

Paraqitjet e mira të White nuk kaluan pa rënë në sy as të trajnerit Gareth Southgate, që e grumbulloi futbollistin për të qenë pjesë e listës përfundimtare të 26 futbollistëve me të cilët “tre luanët” u përfaqësuan në Euro 2020.

Afrimi i White te Arsenali vjen në një moment kur “topçinjtë” kanë ndërprerë bashkëpunimin me mbrojtësin brazilian David Luiz dhe anglezi 23-vjeçar do të duhet të formojë dyshen para portës së Leno, bashkë me brazilianin tjetër Gabriel Magalhaes, i cili erdhi në Londër një vit më parë.

Ndërkohë po sa i përket repartit të mbrojtjes, londinezët siguruan pak ditë më parë edhe shërbimet e portugezit 21-vjeçar Nuno Tavares, për kartonin e të cilit paguan rreth 10 milionë euro në arkat e klubit të Benficës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency