Futboll

Arsenal gati të ndalë vrullin e Man. City-t, Barca pret Cadizin, PSG përballet me Monaco

Me 17 fitore radhazi, 12 prej të cilave në kampionat, Manchester City është shkëputur në krye të renditjes së Premier League dhe ka vrarë garën për titullin kampion, teksa dilema e vetme tani është kush do të ndalë ecurinë pozitive të “citizens”.

Pas sfidave ndaj Tottenhamit e Evertonit, të besuarit e Pep Guardiolës do të udhëtojnë sërish drejt Londrës, këtë herë për t’u përballur me Arsenalin, ndoshta i vetmi kundërshtar që në letër mund t’u hapë punë.

“Topçinjtë” drejtohen nga Mikel Arteta, ish ndihmës i Guardiolës te “citizens”, i cili i njeh mirë sekretet e mësuesit të tij, por edhe të futbollistëve kundërshtarë, ndaj do të provojë t’u ndalë vrullin sot.

Për më tepër, Arsenali ka mbetur shumë mbrapa në renditje dhe është e dënuar të fitojë sa më shumë ndeshje, për të siguruar të paktën një vend në zonën europiane të renditjes, pasi në të kundërt sezoni mund të quhej i dështuar.

Interesant është fakti se 7 përballjet e fundit për kampionat janë fituar nga Manchester City, që sot ka në dyshim lojtarin më në formë të momentin, mesfushorin turko-gjerman Ilkay Gundogan, i cili ka shënuar shpesh në javët e fundit.

Sfida mes Arsenalit dhe Tottenhamit do të startojë në orën 17:30 në “Emirates Stadium” dhe do të transmetohet live në ekranin e Supersport 1, ndërsa në mbrëmje do të vijë edhe përballja tjetër e kampionatit anglez, ajo mes Manchester United dhe Necastle.

Kampionati spanjoll do të vijë me sfidën Barcelona-Cadiz, e cila do të startojë në orën 14:30 dhe në mbrëmje me përballjen Athletic Bilbao-Villareal. Natyrisht që vëmendja maksimale do të jetë në “Camp Nou”, ku pas humbjes ndaj PSG-së në Champions, katalanët do të provojnë të rikthehen te fitorja, për të ndezur shpresat për titullin kampion.

Kampionati francez do të vijë me përballjen mjaft interesante mes PSG-së dhe Monacos, e planifikuar për t’u zhvilluar në orën 21:00, ndërsa në kampionatin holandez spikat sfida PSV-Vitesse, e cila do të startojë në orën 16:45 në ekranin e Supersport 4.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency