Premier League

Arsenal “hakmerret” ndaj Ozil dhe nuk e federon, Turqia dhe MLS-ja opsionet për të ardhmen

Fantazisti turko-gjerman Mesut Ozil u transferua me bujë te Arsenali në verën e 2013-ës, por marrëdhëniet mes palëve erdhën duke u rënduar nga viti në vit dhe tani 32-vjeçari nuk është përfshirë nga klubi londinez as në listën e federimeve të Champions-it dhe as në atë të kampionatit.

Prej kohësh drejtuesit e “topçinjve” kanë provuar të ndërpresin bashkëpunimin me Ozil dhe së fundi i kanë kërkuar zyrtarisht këtij të fundit që të ulë pagën, por kanë marrë refuzime të vazhdueshme, ndaj janë “hakmarrë” duke e lënë në tribunë.

Gjithsesi vetë Ozil nuk duket aspak i shqetësuar nga ky vendim, pasi prej kohësh luante shumë pak dhe për më tepër, duke nisur nga 30 qershori i vitit të ardhshëm do të jetë lojtar i lirë dhe do të mund të vendosë vetë për të ardhmen e tij.

Opsioni më i mundshëm për momentin është ai kthimit të Ozil për të luajtur në kampionatin turk, duke qenë se vetë 32-vjeçari është parë shumë i lidhur me vendin e tij të lindjes vitet e fundit.

Megjithatë për fantazistin që fitoi edhe Kupën e Botës me Gjermaninë në 2014-ën, nuk përjashtohet as një transferim në MLS-në amerikane, apo kampionatin kinez, ku do të mund të përfitonte një pagë të majme për vitet e mbetura të karrierës.

Pak ditë më parë Ozil u bë protagonist për mirë, pasi vendosi të paguajë rrogën e personit që drejtonte maskotën “Gunnersaurus”, emblemë e Arsenalit, por që së fundi ishte pushuar nga puna nga drejtuesit.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency