Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Arsenal i plotëson dëshirën Artetës, “Topçinjtë” fitojnë garën me United

Jurrien Timber, një hap larg kalimit te Arsenali. “Topçinjtë” e Londrës kanë arritur akordin personal me qendërmbrojtësin e Ajaxit dhe tashmë pritet vetëm marrëveshja mes klubeve për të zgjidhur marrëveshjen e plotë. Oferta e parë e londinezëve prej 35 milionë eurosh u refuzua nga klubi historik i Holandës, megjithatë dëshira e Mikel Artetës për të pasur në skuadër 22-vjecarin bëri që drejtuesit e Arsenalit t’i propozonin një tjetër çmim më të lartë “Harkëtarëve”.

 

 

Siç raporton eksperti i merkatos, Fabrizio Romano, Ajax do të bie dakord për një shifër ndërmjet 45-48 milionë eurosh për lojtarin e kombëtares holandeze. Në vitet e fundit, Timber ka qenë një prej futbollistëve më të spikatur të Ajaxit, ku ka dhënë një kontribut të veçantë në fitimin e disa titujve kampionëve dhe kupave në Holandë.

Lexo edhe:

22-vjecari shquhet për qetësinë e tij me topin dhe organizmin e lojës nga mbrojtja, cilësi që vlerësohen shumë nga Arteta, që dëshiron të krijojë një identitet të qartë në Emirates, me futboll të bukur dhe pasime të shumta.

Jurrien Timber u kërkua nga Manchester United në sezonin e shkuar, por në fund “Djajtë e Kuq” zgjodhën “homologun” e tij të Ajaxit, Lisandro Martinez, dhe pavarësisht dëshirës së Ten Hag për t’u ribashkuar përsëri me Timber në Old Trafford, Arsenali u tregua më i shpejtë në tratativa dhe e bindi holandezin të zgjedhë kryeqytetin, ndërsa në ditët në vijim pritet të zgjidhen detajet e fundit mes klubeve.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...