Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Arsenal i prish punë Milan-it, i bashkohet garës për sulmuesin

Arsenali i është bashkuar garës për sulmuesin e Red Bull Salzburg, Noah Okafor. Ata e shohin si një mundësi për të përforcuar sulmin për sezonin e ardhshëm.

Lexo edhe:

Në garë për 22-vjeçarin janë dhe klubet e Milanos, Milan dhe Inter. Këto të fundit janë gati të ofrojnë deri në 25 milion paund, aq sa kërkon klubi austriak. Gjithsesi nuk do e kenë të lehtë, pasi në Londër Okafor nuk kërkohet vetëm nga Arsenali.

West Ham United dhe Tottenham gjithashtu kanë shfaqur interes për shërbimet e sulmuesit, i cili sezonin e fundit ka shënuar në kampionatin austriak 7 gola në 19 ndeshje.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...