Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Arsenal kryeson me tetë pikë diferencë, legjenda e United: Nuk e fitojnë titullin!

Arsenal duket në rrugën e duhur për t’iu rikthyer titullit kampion në Angli pas plot 19 vitesh teksa aktualisht udhëheqin Premier League me një diferencë prej tetë pikësh nga ndjekësit më të afërt Manchester City.

Së fundmi, The Gunners kaluan me sukses provën ndaj Totttenham ndërsa sfida e radhës është po ashtu një test i rëndësishëm për të besuarit e trajnerit Mikel Arteta teksa në Emirates Stadium zbret Manchester United, e vetmja skuadër që i ka mposhtur në këtë sezon. Nëse triumfojnë edhe ndaj “Djajve të Kuq”, Arsenal mund të bëhet i pakapshëm edhe pse legjenda e Manchester United, Gary Nevill beson se “Topcinjtë” nuk do ta fitojnë sërish titullin.

“Këtë kampionat nuk e fiton Arsenal, do ta fitoj Manchester City. Nga ana tjetër, mendoj se United do ta mbyllë në vend të dytë kampionatit dhe e di që tifozët e Arsenal do të bezdisen nga këto fjalë. Unë në fakt do të dëshiroja që kampionatin ta fitonte Arsenali para Cityt dhe kjo do të ishte sensacionale për Premier League.

Kjo do ta bënte edhe më të madhe ligën tonë, gjithashtu do të doja që edhe United ta fitonte kampionatin por nuk e shoh të mundur. Por, ajo që mendoj realisht është se në një moment të caktuar, Manchester City do të nisë një ecuri me shumë fitore. Më pas do të vijë edhe një periudhë ku do të vuajë Arsenali”, u shpreh Neville.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...