FA Cup

Arsenal mposht pa probleme Portsmouth dhe kalon në çerekfinale

Arsenali triumfoi me rezultatin 0-2 në transfertën ndaj Portsmothit dhe u bë skuadra e parë që siguron kalimin në fazën çerekfinale të Footbal Association Cup (FA Cup).

Në “Fratton Park” trajneri Mikel Arteta prezantoi një skuadër me një pjesë të futbollistëve të rinj në moshë dhe të tjerë që kanë luajtur pak këtë sezon, ndërsa përjashtim bënin vetëm emra si Torreira, David Luiz, Guendozi e Sokratis.

“Topçinjtë” morën menjëherë kontrollin e topit dhe lojës në tërësi, por për të gjetur golin e parë u desh të prisnin deri në minutat shtesë të pjesës së parë, kur mbrojtësi grek Sokratis Papastathoupulos dërgoi topin në rrjetë.

Në fillim të pjesës së dytë ishte sulmuesi 20-vjeçar i ardhur vetëm këtë verë nga Leeds United, Edward Nketiah, që shënoi golin e dytë për skuadrën londineze, e cila më pas e pati edhe më të lehtë të menaxhojë lojën.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency