Premier League

Arsenal pas lojtarit të Juventus, Artetës i duhet një mesfushor

Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta ia ka bërë të qartë drejtuesve të klubit se i duhet një mesfushor në merkaton e janarit në mënyrë që topçinjtë të mos kenë probleme me organikën për pjesën e mbetur të sezonit.

Tekniku spanjoll kërkon më shumë ekuilibra në atë repart dhe ka pikasur lojtarin e Juventus, Arthur Melo si njeriun e duhur. Braziliani është shoqëruar nga probleme të shumta fizike, megjithatë kualiteti i tij nuk është vënë në diskutim edhe pse trajneri Massimiliano Allegri nuk është i bindur nëse ish-futbollisti i Barcelonës i përshtatet skemave të tij.

Ndaj, në këtë situatë mund të përfitojë Arsenal me trajnerin Arteta që pret “dhuratën” e janarit për të vazhduar garën për të siguruar një katër vendet e para të kampionatit.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency