Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Arsenal po punon për rinovimin e Odegaard, mesfushorit i ofrohen 12 milionë euro në sezon

Martin Odegaard është kthyer në simbol të Arsenalit të Mikel Artetës. Dy gola në katër ndeshje në Premier League, mesfushori norvegjez është gjithnjë e më shumë në qendër të projektit të “The Gunners”.

Sipas raportimeve të medieve britanike klubi po punon për rinovimin, ndërsa ka gati kontratën e re për katër vitet e ardhshme, nga e cila Odegaard do të marrë një pagë prej 12 milion euro në sezon.

Lexoni edhe:

Ndërkohë ditët e fundit edhe lojtari ka përsëritur dëshirën e tij për të qëndruar te Arsenale: “Nuk kam shumë për të thënë, përveç faktit që jam shumë i lumtur te Arsenali dhe shpresoj të qëndroj për një kohë të gjatë”.

Lajme të tjera

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...

Gjermani

Julian Nagelsmann ka folur për herë të parë si trajner i kombëtares së Gjermanisë. Në një prononcim për mediet, ish-tekniku i Bayern Munich u...