Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Arsenali luan shansin e fundit për të mbajtur hapur garën për titullin kampion

Me 4 javë nga fundi dhe 4 pikë më pak se Manchester City, Arsenali luan pasditen e fundit një nga shanset e fundit për të mbajtur gjallë garën për titullin kampion në Premier League.

Londinezët do të zbresin në fushë në transfertën e vështirë ndaj Newcastle, ndoshta pengesa e fundit serioze për të besuarit e Mikel Artetës, që do të kërkojnë fitoren, për të shpresuar më pas në hapat fals të Manchester Cityt.

Sfida Newcastle-Arsenal do të startojë në orën 17:30, në ekranin e SuperSport 2, teksa në mbrëmje do të vijë një tjetër përballje interesante nga Premier League, ajo mes West Ham dhe Manchester United, e cila starton në orën 20:00…

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...