Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Arsenali përforcohet me një… qen, ul stresin te futbollistët

Arsenali ka siguruar tashmë një përforcim për sezonin e ardhshëm, megjithëse nuk bëhet fjalë për një lojtar, por… për qen.

Informacioni bëhet i ditur nga “Daily Mail”, që shkruan se qeni i racës Labrador dhe ngjyrë çokollate, i quajtur Win (fitore) do të ketë si objektiv kryesor “të ndihmojë lojtarët me nivelin e stresit”.

Sipas të njëjtit burim, ideja ka ardhur nga Mikel Arteta, trajneri i “Topçinjve”, pasi mësoi se “përkëdhelja e një qeni mund të jetë qetësuese, të përmirësojë humorin dhe të ulë nivelin e stresit”.

Lexo edhe: 

Londinezët, të cilët tashmë kanë siguruar kualifikimin në edicionin e ardhshëm të Champions League, janë ende në luftë për titullin, edhe pse në këtë pikë është më shumë një “Mission Impossible”.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...