Premier League

Arsenali “prish magjinë” Solskjaer, mposht dhe parakalon Unitedin

Merr fund pas plot 12 javësh efekti “Solskjaer” për Manchester United, që sot u mposht me rezultatin 2-0 nga Arsenali, në transfertën e “Emirates Stadium”.

“Djajtë e kuq” nuk humbnin që prej 16 Dhjetorit në kampionat, kur në stol ishte Jose Mourinho, pasi menjëherë sapo skuadrën e mori në dorë tekniku norvegjez, kishte regjistruar plot 10 fitore dhe dy barazime.

Për të rikthyer te humbja United, mendoi Granit Xhaka, që në minutën e 12’ të takimit, lëshoi një goditje nga distanca, e cila u përplas në tokë dhe la të shtangur portierin spanjoll De Gea, duke përfunduar në rrjetën e portës.

Më pas goli i sigurisë për “Topçinjtë” u shënua nga sulmuesi Pierre Emenick Aubameyang, i cili ekzekutoi saktë një 11-metërsh në minutën e 69’ të takimit dhe vulosi triumfin e Arsenalit.

Me këtë fitore, londinezët parakalojnë pikërisht Manchester Unitedin dhe shkojnë në kuotën e 60 pikëve, në vendin e katërt të renditjes, zonë që të siguron një biletë në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Chelsea “ngec” në shtëpi, komplikon garën për Champions

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency