Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Arsenali siguron shërbimet e talentit brazilian, ka spikatur te Sao Paolo

Arsenali ka njoftuar se ka nënshkruar me sulmuesin brazilian 19-vjeçar Marquinhos, që vjen nga San Paolo, Brazil. Talenti latino-amerikanë nënshkroi “një kontratë afatgjatë”, sipas deklaratës së “Topçinjve”, në të cilën nuk specifikohet kohëzgjatja.

“Futbollisti i ri brazilian, me emrin e plotë Marcus Vinicius Oliveira Alencar, u rrit në akademinë e të rinjve të São Paulos para se të bashkohej me ekipin e parë dhe të bënte debutimin në moshën 18-vjeçare, korrikun e kaluar,” shkruhet në njoftimin e Arsenalit.

Nënshkrimi i parë i “Topçinjve” në këtë afat kalimtar, Marquinhos, ka shënuar katër gola në 41 paraqitje me Sao Paulon dhe ishte pjesë e skuadrës që fitoi kampionatin e shtetit të Sao Paulos në vitin 2021. Ai gjithashtu ka luajtur për përfaqësuesen U-17 të Brazilit.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...